טיפול בציפורניים מתפצלות – טיפים והמלצות

נשים רבות נאבקות עם ציפורניים מתפצלות, תופעה שמלבד להיותה לא אסתטית, עשויה גם להיות מכאיבה ומציקה. אומנם ציפורניים סדוקות זו בעיה נפוצה, אך החדשות הטובות הן שיש דרכים יעילות לטפל בה ואף למנוע אותה.
במאמר זה נחקור את הסיבות לפיצול ציפורניים, נבין את ההבדל בין סדק לקילוף בציפורן, ונספק כמה עצות מעשיות לטיפול שיעזרו לכל אחת לטפח ציפורניים חזקות ובריאות.

 

ציפורניים מתקלפות – הגורמים לתופעה

פיצול ציפורניים יכול להיגרם מגורמים שונים, כך שחשוב לזהות את הסיבה המרכזית על מנת לבחור בטיפול יעיל. ישנן מספר סיבות נפוצות לציפורניים מתפצלות:

1. חוסר בלחות – ציפורניים צריכות לקבל לחות והזנה על מנת לשמור על חוזקן הטבעי. אם הציפורניים חשופות לעיתים קרובות למים או לכימיקלים קשים ללא ההגנה המתאימה, אלו יכולים להסיר את השמנים הטבעיים ולהוביל ליובש ולהתפצלות.

2. חסרים תזונתיים – בריאות הציפורניים מושפעת ישירות מהתזונה ואורח החיים. חוסרים תזונתיים, כגון מחסור בביוטין, ברזל, אבץ וויטמין E, עלולים להחליש את הציפורניים ולהפוך אותן לשבריריות ונוטות להתפצלות. לכן, הקפדה על תזונה מאוזנת ושימוש בתוספי מזון עשויים לסייע בשיפור בריאות הציפורניים.

3. שימוש מופרז בכימיקלים חריפים – חשיפה מתמדת לכימיקלים קשים, כמו מוצרי ניקוי ביתיים או מסירי לק המכילים אצטון, עלולה להסיר את השמנים הטבעיים מהציפורניים ולהחלישן. לכן, חשוב לעטות כפפות עבודה ולמנוע מגע של העור והציפורניים עם החומרים החזקים.

4. מצבים רפואיים – מצבים רפואיים מסוימים, כגון פסוריאזיס למשל, יכולים גם הם להשפיע על בריאות הציפורניים. אם סובלים מבעיות מתמשכות של פיצול בציפורניים, רצוי להתייעץ עם איש מקצוע כדי לשלול כל מצב רפואי הדורש טיפול.

 

ההבדל בין ציפורן מתפצלת לציפורן סדוקה

לפני שניגשים לבחון אפשרויות טיפול, חשוב להבין את ההבדל בין ציפורן סדוקה לכזו מתפצלת. זאת מפני שהכרה בהבדלים מאפשרת לבחור בטיפול המתאים.
סדק בציפורן ביד או סדק בציפורן בבוהן מתרחש כאשר לוחית הציפורן מתפצלת לאורכה, ויוצרת פער בולט. סדק כזה בדרך כלל כואב ויכול להיגרם כתוצאה מטראומה לאצבע, כמו מכה חזקה של הציפורן על משטח קשה.
מנגד, קילוף בציפורן כרוך בשכבות של לוחית הציפורן הנפרדות או מתקלפות זו מזו. מצב זה לרוב אינו מלווה בכאבים ויכול להיווצר מגורמים חיצוניים כמו חשיפה לכימיקלים קשים, או מגורמים פנימיים כמו חוסר בויטמינים מסוימים.

 

ציפורן מתקלפת וסדוקה – אפשרויות טיפול

ישנן מספר אפשרויות טיפול יעילות המסייעות להשיג ציפורניים בריאות ולמנוע ציפורניים סדוקות לאורך:

1. שמירה על לחות – לחות הציפורניים חיונית למניעה של יובש והתפצלות. מומלץ להשתמש בתכשירי לחות וקרמים לציפורניים העשירים ברכיבים כמו שמן חוחובה, חמאת שיאה או ויטמין E. מוצרים אלה עוזרים לנעול לחות, לחזק את הציפורניים ולמנוע התפצלויות.

2. תוספי תזונה לבריאות הציפורניים – אם קיים חשד לחוסרים תזונתיים העשויים לתרום לפיצול הציפורניים, יש לשקול לשלב תוספי מזון בתפריט היומיומי. ביוטין, הידוע גם בשם ויטמין B7, מועיל במיוחד לצמיחת ציפורניים בריאה. בנוסף, צריכת תזונה מאוזנת ועשירה בברזל, אבץ וויטמין E יכולה גם היא לסייע לבריאות הציפורניים.

3. טיפוח – טיפול נכון בציפורניים חיוני לשמירה על בריאותן וכן למניעה של יובש, סדקים ופיצול. בין אם מטפחים את הציפורניים בבית או אצל מניקוריסטית, חשוב להקפיד על שיוף עדין ועל מניקור נכון העושה שימוש בחומרים המתאימים, כמו פילר איכותי. בנוסף, מניקוריסטית מקצועית תוכל לסייע לטפל נקודתית בתופעות שונות, כמו ציפורן סדוקה לאורך, בעזרת ניקוי, שיוף והשריה של האזור.

ציפורניים מפוצלות היא תופעה מתסכלת ולא נעימה אך בעלת כמה פתרונות יעילים. על ידי היכרות עם הסיבות לתופעה והטיפולים המתאימים, כל אחת יכולה להשיג ציפורניים חזקות ובריאות ולמנוע פיצולים וסדקים.

 

פרפקט קוסמטיק – מוצרי טיפוח לציפורניים בריאות ויפות
סובלת מציפורניים סדוקות או מתפצלת ומחפשת פתרונות ביתיים? רוצה לדאוג ללקוחות שלך ולרכוש חומרים איכותיים? 'פרפקט קוסמטיק' זו הכתובת!
'פרפקט קוסמטיק' היא חברה המשווקת מוצרי מניקור, פדיקור, טיפוח ויופי מהמותגים המובילים בעולם.
אצלנו תוכלי למצוא מגוון של מוצרי טיפוח לציפורניים ולעור הידיים, שיאפשרו לך לשמור על בריאות ויופי טבעיים.
לפרטים נוספים ולהזמנות, מוזמנת ליצור קשר עוד היום בטלפון –  0509080438.