לק תקני בצבא – המדריך המלא

בצבא ישנה חשיבות עליונה לעמידה בתקנות הדיגום ובסטנדרטים המשמעתיים. כלל זה חל לא רק על ההיבטים הטקטיים של החיים הצבאיים, אלא גם על ההופעה האישית.
בפוסט זה בבלוג נתעמק ברעיון שמאחורי הגבלת לקים תקניים בצבא, ונבדוק את הצבעים, האורכים והכללים שנקבעו עבור נשים בשירות הסדיר.

 

לק תקני – מדוע מייחסים לו חשיבות?

הצבא קובע קווים מנחים לדיגום על מנת לשמור על מקצועיות, אחידות ומשמעת בקרב חייליו. תשומת לב זו לפרטים במראה האישי מבטיחה את ייצוגיות הארגון בכל ענפיו. במיוחד בבסיסיים בהם העבודה היא מול אזרחים או גורמים בכירים, חיילים וחיילות נדרשים במראה מצוחצח ומגובש בזמן לבישת המדים.
כחלק מכללי הדיגום הבסיסיים, נכללים גם צבעי הלק ועיצוב הציפורניים. צבעים אלה נבחרים בקפידה כדי להשלים את מדי הצבא ולהבטיח שנשות השירות הסדיר מפגינות מראה מגובש וייצוגי.

 

צבעי לק תקניים – לק תקני לחיילות חובה

הצבא קבע מגוון צבעים מהם ניתן לבחור על מנת לענות על כללי הדיגום. הנה מספר צבעים תקניים בצבא:

  • לק בצבע ורוד בהיר (לא ורוד בייבי, אלא גוונים בהירים יותר)
  • לק בצבע לבן פנינה
  • לק שקוף
  • פאני באני
    בנוסף, ניתן לעצב את הציפורניים עם לק בסגנון פרנץ' כל עוד הוא צבוע באחד מהצבעים התקניים.
    חשוב לזכור כי אלו הם הגוונים המותרים לנשים בשירות סדיר, בשירות קבע או קצונה נוספים גוונים נוספים מהם ניתן לבחור.

 

לק תקני לחיילות – דרישות נוספות

מלבד הנחיות הצבע, לצבא יש דרישות ספציפיות לגבי המרקם, הגימור והמריחה של לק סטנדרטי. בצבא חל איסור לצבוע את הציפורניים בצבעים אטומים, מנצנצים או זרחניים, ועל צבע הלק להיות אחיד וסולידי כמה שניתן.

 

לקים תקניים לחיילות – אורך הציפורניים

בניגוד לצבעי הלקים, צה"ל לא מגביל באופן מפורש את אורכי הציפורניים של חיילות. עם זאת, מומלץ להימנע מציפורניים ארוכות כיוון שאלו עלולות לבלוט ולא לעמוד בסטנדרטים של נגדי משמעת מסוימים.
בנוסף, אורך הציפורן עשוי לפגוע בתפקוד השוטף של החיילות בפעילויות כמו תפעול נשק, עבודה עם מכונות או ציוד ועוד. לכן, במיוחד בטירונות, מומלץ להימנע מציפורניים ארוכות על מנת לשמור על הנוחות.
אם מדובר בחיילת שהולכת למניקוריסטית באופן קבוע – תמיד ניתן לשאול אותה לדעתה ולהתייעץ. מניקוריסטיות רבות מכירות היטב סוגי לקים תקניים ויודעות להמליץ על צבעים, אורכים ועיצובים בגבולות הדיגום.
על ידי יישום ההנחיות שנקבעו לגבי צבעים וטכניקות המריחה, חיילות יכולות לשמור על מקצועיות תוך ייצוג הארגון הצבאי. חשוב להקפיד על תקינות הלק כמה שניתן על מנת להימנע מאי-נעימויות, או במקרים חמורים יותר – מענה משמעתי.

 

'פרפקט קוסמטיק' – לקים ומוצרים איכותיים לציפורניים
מחפשת חנות מקצועית למוצרים לציפורניים במחירים משתלמים? 'פרפקט קוסמטיק' זו הכתובת.
בין אם את מניקוריסטית מנוסה ובין אם לקוחה המעוניינת במוצרי טיפוח ביתיים – בחנות שלנו תוכלו למצוא את מיטב המותגים ולהנות ממוצרים ברמה הגבוהה ביותר.
'פרפקט קוסמטיק' היא חנות קוסמטיקה ומוצרי טיפוח, המציעה מגוון רחב של מוצרים ממותגים, החל ממוצרים בסיסיים לשיער ולפנים, ועד מוצרים מתקדמים יותר כמו קרמים רפואיים ומכשירי טיפוח.
'פרפקט קוסמטיק' היא בחירה מצוינת עבור כל מי שמחפשת מוצרים קוסמטיים איכותיים במחירים נוחים. מוזמנת להתרשם מקטלוג המוצרים שלנו עוד היום. לפרטים נוספים ולהזמנות ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון – 0509080438.